headerphoto

Edukacja  ekologiczna

  SanTa-EKO aktywnie współpracuje z placówkami edukacyjnymi, by kształtować proekologiczne postawy już u najmłodszych. Organizowane są akcje selektywnej zbiórki, prowadzone są warsztaty i prelekcje o tematyce ekologicznej.  Firma wspiera wydarzenia promujące poszerzanie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży (np. Festiwal Piosenki Ekologicznej w Tarnobrzegu), organizuje warsztaty z zakresu segregacji odpadów, aktywnie uczestniczy w organizacji zbiórek surowców wtórnych na terenie placówek oświatowych.

"Butelkowy Wąż"

    Konkurs "Butelkowy Wąż" został zorganizowany przez Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową im. bł. Jana Pawła II w Tarnobrzegu. W konkursie wzięły udział dzieci z klas  I-VI .  Zwyciężała ta klasa, która z plastikowych butelek skleiła najdłuższego węża. 

   Firma SanTa-EKO dostarczyła materiały edukacyjne poświęcone zasadom segregacji odpadów oraz odebrała wykorzystane w konkursie butelki PET (po uprzednim "profesjonalnym" zgnieceniu ich przez uczniów).

   

   

   

   

Dzień Matki Ziemi

    Dzień Matki Ziemi zorganizowali uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu. Firma SanTa-EKO w ramach propagowania postaw proekologicznych wśród młodzieży, zorganizowała zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy z zangażowaniem prowadzili zbiórkę elektrośmieci. 


Konkurs Ekologiczny "Stworek Śmieciorek"

  Konkurs plastyczny "Stworek Śmieciorek" został zorganizowany przez Przedszkole nr 4 w Tarnobrzegu. Konkurs skierowany był do dzieci i rodziców. Polegał na wykonaniu pomysłowej i oryginalnej pracy tj. "stworka-śmieciorka" z materiałów odpadowych, które na co dzień znajdują się w naszym otoczeniu.

   Nagrody dla zwycięskich i wyróżnionych prac zostały ufundowane przez firmę SanTa-EKO.


"Festiwal Piosenki Ekologicznej Przedszkolaków"Obchody Dnia Ziemi w Tarnobrzegu: happening i warsztaty ekologiczne


                                                Do góry